Вас вітає
КЗДО(ясла-садок)КТ№125КМР
Булінг є актуальною проблемою серед дітей.
Тому в нашому закладі систематично проводяться профілактично-просвітницькі заходи,
які спрямовані на його протидію.
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
Порядок подання та розгляду заяв
щодо випадків булінгу (цькування) у закладі освіти
-
Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.
-
Заява подається завідувачу закладу освіти відповідно до Закону
-
України «Про звернення громадян».
-
Здобувач освіти, який став свідком булінгу у закладі, зобов'язанийповідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо завідувача закладу освіти.
-
Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов'язаний повідомити завіду закладу освіти про цей факт.
-
Завідувач закладу освіти має розглянути звернення.
-
Завідувач закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з'ясовує обставини булінгу.
-
Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв'язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
-
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
-
Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда -Україна» з протидії насильству в сім'ї або із захисту прав дітей; досоціальної служби з питань сім'ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує завідувача закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Завідувач закладу освіти має розглянути таке звернення та з'ясувати всі обставини булінгу.ро якісний.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")
-
В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
-
Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
-
Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
-
Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:
-
Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
-
Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
-
За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.